TE0711-01-100-2C
Angel Technology Electronics Co
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TE0711-01-100-2C
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Active
Package : Bulk
Series : TE0711
Connector Type : Samtec LSHM
Size / Dimension : 1.970" L x 1.570" W (50.00mm x 40.00mm)
Mfr : Trenz Electronic GmbH
Module/Board Type : FPGA Core
Base Product Number : TE0711
Co-Processor : -
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
RAM Size : -
Speed : 100MHz
Core Processor : Artix-7 A100T
Flash Size : 32MB
Description : IC MOD ARTIX-7 A100T 100MHZ 32MB
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
TE0711 Embedded Module Artix-7 A100T 100MHz 32MB